Dywan shaggy to popularny wybór w większości stylowych domów

Są one szczególnie popularne w miejscach publicznych, takich jak korytarze, sypialnie i pokoje zabaw. Dywany shaggy wykonane są z wełny i są bardzo przyjemne w dotyku. Większość dywanów shaggy charakteryzuje się mieszaną fakturą, która powstaje w wyniku splatania ze sobą włókien wełny. Te naturalne tekstury dodają ciepła i stylu do każdego pomieszczenia. Jednak dywany shaggy mogą się szybko zabrudzić, jeśli nie są regularnie czyszczone.

Dywan futrzany (shaggy) jest łatwy w pielęgnacji

Dywany można czyścić punktowo za pomocą łagodnego detergentu i wody, aby szybko usunąć plamy i rozlane płyny. Po czyszczeniu, przed przystąpieniem do dalszych czynności, należy osuszyć dywan miękką szmatką. Włosy i inne plamy na dywanie można również usunąć za pomocą odkurzacza. Aby ułatwić czyszczenie dywan shaggy, przygotuj odkurzacz z miękką szczotką. Po czyszczeniu należy pamiętać, aby dywan nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co pozwoli zachować jego kolor i długość. Jeśli czyszczenie dywanów shaggy nie pomaga, spróbuj użyć łagodnego szamponu zamiast ostrych środków chemicznych. Łagodne mydło można rozcieńczyć wodą i nałożyć na dywan shaggy. Masuj dywan aż do całkowitego nasycenia roztworem mydła, pozostaw na 15 minut, a następnie wytrzyj nadmiar wody suchym ręcznikiem papierowym. Po usunięciu nadmiaru wody delikatnie umyj dywan szamponem. Delikatne szampony nie uszkadzają włókien wełny tak, jak robią to ostre detergenty. Używanie niedrażniącego szamponu do dywanów sprawi również, że zawsze będą one pachniały świeżością.

Unikaj środków chemicznych shaggy tego nie lubi

Innym sposobem na uniknięcie problemów z czyszczeniem jest unikanie ostrych środków czyszczących, jeśli to możliwe. Wiele środków czyszczących zawiera rozpuszczalniki, które mogą szybko uszkodzić włókna wełny. Te silne środki chemiczne mogą również powodować osadzanie się plam po zastosowaniu. Jeśli musisz z nich skorzystać, za wszelką cenę unikaj środków do czyszczenia dywanów. Trzymaj się neutralnych środków czyszczących, które nie są wyraźnie oznakowane, że są przeznaczone do dywanów. Możesz też na sucho wyszczotkować dywan starą szczoteczką do zębów i proszkiem z drzewa cedrowego, a następnie przejść nad nim ponownie. Pomoże to poluzować wszelkie przyklejone zanieczyszczenia, a następnie odessać ich nadmiar z punktów ssących szczotki do dywanów.

Czyszczenie dywanów z tkaniny shaggy domowy sposób

Wszystko, czego potrzebujesz to łagodny detergent lub szampon i trochę cierpliwości. Dywany powinny być czyszczone delikatnie, aby zachować naturalny połysk i kolor dywanu. Unikaj również ostrych detergentów, jeśli to możliwe, ponieważ niszczą one wełnę szybciej niż łagodne detergenty. Czyste dywany wyglądają świetnie i dłużej zatrzymują plamy i smugi.