Leczenie uzależnień – Kraków i okolice.

Leczenie uzależnień Kraków – uzależnienie od alkoholu.

Problem uzależnienia od alkoholu nie jest ani niczym nowym, ani niestety zmniejszającym się. Wręcz przeciwnie. Placówki mające na celu profilaktykę antyalkoholową, a także ośrodki leczenia uzależnień przekazują statystyki, które co najmniej nie są optymistyczne. Od ostatnich 15 lat pacjentów uzależnionych od alkoholu przybywa. Jednak nie jest to związane z większą świadomością i idącym za tym większym odsetkiem ludzi zgłaszających się na leczenie antyalkoholowe. Pokazuje to liczba corocznych zgonów na alkoholową marskość wątroby, która także systematycznie wzrasta. Leczenie uzależnień – Kraków to między innymi https://alkovip.pl/terapia-uzaleznien/– będzie potrzebne w dużym stopniu, dopóki nie zmienimy czegoś w społeczeństwie. I nie jest tu mowa o świadomości, bo to się zmiana, ale daje niewiele, ale o przyzwoleniu społecznym i dostępności do alkoholu. Dla większości osób nie jest ani złym, ani dziwnym to, że każda impreza, wyjście na miasto, czy koncert jest powiązane z niemal „obowiązkowym” wypiciem choćby jednego piwa. Brak ograniczeń sprzedaży też nie pomaga. Dlatego też coraz więcej osób wpada w nałóg i nie ma tu znaczenia ich status społeczny pochodzenia, wiek, płeć ani nic innego.

Leczenie uzależnień Kraków – terapia antyalkoholowa.

Jedną z podstawowych form leczenia uzależnień od narkotyków, alkoholu, leków czy każdych innych jest oczywiście terapia. Niestety nie ma magicznego ośrodka, który pozwoli pacjentowi wyjść z nałogu i nie mieć problemów z późniejszym powstrzymywaniem się od sięgnięcia po alkohol. Każde uzależnienie łączy się z długotrwałą terapią, Spotkaniami z grupami wsparcia i co najważniejsze o czym trzeba pamiętać, choroba alkoholowa nie znika. Osoba w nałogu pozostanie do końca życia osoba uzależnioną. Jednak odpowiednia motywacja, świadomość swojego nałogu i wiedzą na temat tego, jak działają mechanizmy uzależnień, mogą sprawić, że sam problem sięgania po kieliszek zniknie albo będziemy w stanie mocno nad tym zapanować. Dlatego też, aby zacząć właściwą terapię, należy zdać sobie sprawę z problemu, przyznać się do niego przed sobą i terapeutą oraz wykazać się motywacją do rzucenia nałogu.

leczenie uzależnień Kraków – terapia indywidualna czy grupowa?

Wiele osób obawia się terapii i spotkań w grupie. Jednak nie jest to konieczność. Jeżeli pacjent w jakiś sposób odbiera rozmawianie z innym uzależnionymi jak problem, może po odpowiednim przedstawieniu sprawy terapeucie uzyskać wsparcie polegające na wytłumaczeniu, że nie ma się o co obawiać lub zmianę schematu leczenia, które nie będzie uwzględniać spotkań grupowych, przynajmniej na początek.