Mycie elewacji Warszawa to usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń

Kiedy brud trwale przylega do powierzchni budynku, to warto pomyśleć o myciu elewacji. Czynność, jaką jest mycie elewacji ścian, jest bardziej złożone i czasochłonne, wymaga dużo doświadczenia z zachowaniem przepisów BHP, a także umiejętności efektywnego stosowania środków chemicznych.

Mycie ścian wymaga precyzji, które jest bardzo ważne na wysokościach

Ponieważ „dostęp od przodu” budynku znacznie ułatwia i usprawnia mycie elewacji Warszawa. To ze względu na kąt wypływu wody i wychylenie lanc teleskopowych pod ciśnieniem, stosowanie długich lanc na wysokości 5-7 m lub z drabin do usuwania trudnych zabrudzeń ze ścian jest niebezpieczne i mniej skuteczne.

Mycie elewacji za pomocą kombinacji skutecznych i efektywnych metod

Metoda mycia powierzchni zewnętrznych substancjami chemicznymi to metoda, która działa. Substancja, która po nałożeniu na czyszczoną powierzchnię wchodzi w reakcję chemiczną z warstwą brudu. Po zmyciu substancji uzyskuje się czystą powierzchnię. Skład środków czyszczących uzależniony jest od rodzaju czyszczonego materiału oraz rodzaju zabrudzenia. Kompozycja czyszcząca zawiera substancję czynną i rozpuszczalnik, zazwyczaj wodę. Substancją czynną może być sól nieorganiczna, a elewacje z piaskowca można czyścić roztworem kwasu fluorowodorowego. Patynę na powierzchni wapienia lub dolomitu można usunąć roztworem wodorowęglanu amonu i wodorowęglanu sodu. Do usunięcia tłustych plam z rdzy można również użyć kompresu nasączonego kwaśnym roztworem cytrynianu amonu i nadtlenku wodoru.

Detergenty są popularnymi dodatkami czyszczącymi

Ich zawartość w wodzie nie powinna przekraczać 1%. Rynek budowlany oferuje szeroką gamę chemikaliów przeznaczonych specjalnie do mycia ścian zewnętrznych, ale ich dobór i prawidłowe stosowanie wymaga wiedzy, umiejętności, a czasem także specjalistycznego sprzętu.

Skuteczne mycie elewacji

Niskociśnieniowa myjka może być stosowane do mycia każdej elewacji w Warszawie. Jest jednak bardzo delikatna, krucha i zniszczona i najczęściej stosowana jest do mycia zabytkowych ścian zewnętrznych. Metody niskociśnieniowe nie mogą skutecznie usuwać uporczywych zanieczyszczeń ze względu na swoje ograniczenia.

W myciu i usuwaniu brudu pomaga skrobanie lub szorowanie

Ta metoda nadaje się do metalowych elewacji, takich jak hale produkcyjne i magazyny, czyli bardzo zaniedbaną metalową elewację trzeba było czyścić ręcznie. Miękkie włosie szczotki niskociśnieniowej jest odporne na tłuste i brudne plamy.