Opakowanie zbiorcze magnesów na blistrach

Magnes to materiał lub obiekt, który wytwarza pole magnetyczne. To pole magnetyczne jest niewidoczne, ale jest odpowiedzialne za najbardziej znaczącą właściwość magnesu: siłę, która ciągnie inne materiały, zwłaszcza żelazo, i przyciąga je lub odpiera. Magnesy przyciągają tylko kilka „magnetycznych” materiałów, takich jak żelazo i kobalt oraz ich stopy. Większość magnesów to magnesy trwałe, co oznacza, że ​​pozostaną magnetyzowane w nieskończoność.

Jak działają magnesy z blistrów

Wynika to z faktu, że momenty magnetyczne ich atomów są wyrównane, a siły między tymi wyrównanymi momentami są wystarczająco silne, aby przezwyciężyć mieszanie termiczne, co ma tendencję do losowania atomowych momentów magnetycznych. Jednak niektóre materiały można tymczasowo magnesować, stosując zewnętrzne pole magnetyczne. Magnesy na blistrach ułatwiają ich aplikację. Termin magnes pochodzi od greckiego słowa μαγνήτης (magnētēs) lodestone, z μαγνητικός (magnētikos) „z magnesów lub wynikających z Magnesów”, z μάγνητος (Magnētos) „Magness, lodestone”, który był pierwotnie używany do opisania lodestonu.

Historia magnesów, które teraz są dostępne na blistrach

Termin ten został później przeznaczony przez Rzymian, aby opisać sztuczne lodestony wykonane z rudy żelaza. Badanie magnesów i materiałów magnetycznych jest znane jako magnetyzm. Magnesy są stosowane w wielu zastosowaniach, w tym silnikach elektrycznych, generatorach, alternatorach, sprężarkach, łożyskach, maszynach MRI, mikromanipulatorach, dyskach twardych, magnetycznych taśmach rejestrujących i akceleratorach cząstek. Magnesy trwałe są wykonane z „twardych” materiałów magnetycznych, takich jak Alnico i ferryt, które są poddawane specjalnym przetwarzaniu w celu wyrównania ich wewnętrznej struktury mikrokrystalicznej, tak że większość ich atomów miały swoje bieguny poszukujące północnego w tym samym kierunku.

Demagnetyzacja magnesów na blistrach

To sprawia, że ​​ogólny magnetyzm jest znacznie silniejszy. Tymczasowe magnesy mogą być wykonane z „miękkich” materiałów magnetycznych, takich jak żelazo, stal, kobalt i nikiel, które można łatwo namagnesować i zdemagnetować. Elektromagnesy są wykonane z cewki drutu, która działa jak tymczasowy magnes, gdy przechodzi przez niego prąd elektryczny. Północny biegun magnesu jest definiowany jako biegun, który wskazuje na biegun geograficzny północny, podczas gdy biegun południowy jest biegunem, który wskazuje na biegun geograficzny południowego.

Polaryzacja magnesów na blistrach

Gdy igła kompasu zostanie zawieszona, aby mogła swobodnie obracać się, będzie wyrównać się z polem magnetycznym Ziemi i wskazuje na północny biegun magnetyczny. Północny biegun magnesu barowego przyciągnie południowe bieguny innych magnesów i odpychają północne bieguny innych magnesów. Jeśli dwa magnesy barowe zostaną zgromadzone, aby podobnie jak słupy skierowane są do siebie, odpychają się nawzajem.