Rodzaje cery i diagnostyka kosmetyczna?

Czym jest diagnostyka kosmetyczna?

Chcąc wyglądać zawsze pięknie i młodo, sięgamy po różnego rodzaju kosmetyki na sklepowych półkach, a także korzystamy z różnego rodzaju zabiegów u kosmetyczki. Jednak, zanim do nich przystąpimy warto jest pamiętać o tym, że dobra kosmetyczka lub kosmetolog, zanim zacznie się nami zajmować po raz pierwszy powinien przeprowadzić procedurę znaną jako diagnostyka kosmetyczna. Jest to wizyta, podczas której przy pomocy zarówno wywiadu z klientem, jak i specjalnych urządzeń, specjalista określa nasz typ skóry, dzięki czemu możemy dowiedzieć, się czego ona potrzebuje i jakie kosmetyki i środki aktywne powinny być na niej stosowane.

Diagnostyka kosmetyczna i określenie rodzaju cery.

Podczas wnikliwej diagnozy, głównie przy pomocy nowoczesnych urządzeń kosmetolog jest w stanie określić typ skóry. Diagnostyka kosmetyczna pozwala na określenie, czy nasza skóra to:

– cera normalna – czyli skóra, która wykazuje zdrowy blask, jest odpowiedniej gęstości, łatwo zadbać o nią przy pomocy zwykłych prostych kosmetyków i zabiegów oraz mogą być na niej przeprowadzane procedury kosmetyczne w bezpieczny sposób, nie potrzebujący dodatkowych środków pomocniczych.

– Cera sucha – skóra bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany, takie jak słońce czy mróz. Łatwo o ty, by zaczęła się łuszczyć, a także bardzo silnie wpływa na nią upływ czasu, doprowadzając często do przedwczesnych oznak starzenia.

– Cera tłusta – która często ma rozszerzone, widoczne pory, a także zmaga się niejednokrotnie z powstawaniem wyprysków. Cera tłusta charakteryzuje się głównie także tym, że nawet po zastosowaniu kosmetyków mających ograniczyć powstawanie sebum, bardzo szybko wraca ona do swojej przetłuszczającej się postaci.

– Cera mieszana – cera, która sprawia, że na naszej twarzy widoczne są dwa rodzaje skóry. W tak zwanej strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie ma cechy cery tłustej, a na policzkach i pod oczami jest cerą normalną lub suchą.

– Cera wrażliwa – zbliżona do cery suchej, jednak bardzo często nie łuszczy się ona, ale reaguje na czynniki zewnętrzne, czy kosmetyki epizodami lub stałym rumieniem i swędzeniem.

Po co diagnostyka kosmetyczna?

Dobrze wykonana diagnostyka kosmetyczna to jeden z pierwszych, ale i najważniejszych kroków do piękna. Każda cera wymaga odpowiedniej, dobranej do niej terapii. Dzięki diagnostyce może dowiedzieć się, co będzie dla niej najlepsze, żeby zachować młodość i piękno, a co może jej zdecydowanie zaszkodzić. Wyniki diagnostyki w salonie urody nie muszą więc mieć znaczenia wyłącznie dla przyszłych zabiegów kosmetycznych, ale też dla nas w codziennym doborze pielęgnacji.