Zużycie prądu adekwatne do oferty

Firma, która zużywa duże ilości energii elektrycznej lub środków chemicznych, może poprosić o bezpośrednie podłączenie do sieci. Należy wziąć pod uwagę, że na ten sposób działania duży wpływ ma wielkość instalacji i jej położenie, a także bliskość elektrycznej stacji transformatorowej.

Przyłączenie do sieci

O przyłączenie do sieci można wystąpić do lokalnego zakładu energetycznego, który następnie wyśle na miejsce technika w celu przeprowadzenia kontroli. Proces ten może trwać kilka tygodni lub miesięcy i wymaga kilku wizyt różnych ekspertów technicznych. Firma może jednak zdecydować się także na budowę własnej elektrowni. Istnieje wiele powodów, dla których firma może chcieć podłączyć się bezpośrednio do sieci. Na przykład może być tak, że instalacja wymaga dużej ilości energii elektrycznej lub chemikaliów i nie jest możliwe, aby dostarczyć je za pomocą własnych generatorów.

Ilość miejsca na zakładzie

Może się również zdarzyć, że na terenie zakładu nie ma wystarczającej ilości miejsca na duże generatory, ale jest wystarczająco dużo miejsca na panele słoneczne lub turbiny wiatrowe. Przepisy dotyczące podłączenia do sieci są dość skomplikowane i zdecydowanie zaleca się skontaktowanie z lokalnym przedsiębiorstwem energetycznym lub niezależnym konsultantem energetycznym w celu uzyskania porady. Taką poradę można uzyskać u https://wybieram.axpo.com/mazowieckie/warszawa.

Podstacja elektryczna

Podstacja to stacja elektryczna z transformatorami i innymi urządzeniami, która umożliwia bezpośredni przesył energii elektrycznej z sieci energetycznej do siedziby firmy. Budowa podstacji jest droższa niż bezpośrednie przyłącze, ale w dłuższej perspektywie przynosi oszczędności ze względu na mniejsze zużycie prądu w godzinach szczytu.