Diagnostyka kosmetyczna i rozpoznawanie rodzajów cery.
Czym jest diagnostyka kosmetyczna?
Chcąc zadbać o siebie w jak najlepszym stylu i mieć pewność, że kosmetyki i zabiegi jakie stosujemy będą dla nas odpowiednie i zapewnią nam piękno, warto zacząć od wizyty w centrum urody, podczas której kosmetyczka lub kosmetolog zajmie się nami pod względem diagnostycznym. Podczas takiej wizyty z klientem przeprowadzany jest wywiad na tematy, takie jak przebyte i obecne problemy skórne oraz rzeczy i działania, które mogą wpływać na cerę, a także zostaną przeprowadzone pewne procedury diagnostyczne. Diagnostyka kosmetyczna to przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnych urządzeń będących na wyposażeniu gabinetów kosmetycznych i w praktykach kosmetologicznych, które pozwalają w o wiele dokładniejszy sposób zbadać właściwości, gęstość i wiele innych cech naszej skóry, niż miałoby to miejsce wyłącznie przy wywiadzie i oględzinach bez specjalistycznych przyrządów.
Diagnostyka kosmetyczna i określenie rodzaju cery klienta.
Używane podczas diagnostyki najnowocześniejsze urządzenia pozwalają kosmetologowi przyjrzeć się naszej cerze na najwyższym poziomie. Działają one trochę jak mikroskop, trochę jak urządzenie wychwytujące poszczególne warstwy skóry, dzięki czemu można w pełni zaufać kosmetyczce lub kosmetologowi w diagnozie, jaki typ skóry, czyli jaka pielęgnacja jej powinna nas dotyczyć. Diagnostyka kosmetyczna pozwala także samemu specjaliście określić, w jaki sposób przeprowadzać klientowi przyszłe zabiegi i co będzie podczas nich ważne. Pomoże także w rekomendacji kosmetyków i zabiegów, nad jakimi klient powinien się zastanowić, a także dzięki niej możemy dowiedzieć się, które z naszych rutynowych działań kosmetycznych mogą być w rzeczywistości dla nas nieodpowiedniE i niszczyć w dłuższej perspektywie naszą cerę, pomimo tego, że nam wydawały się one dobrze wpływające na wygląd.
Diagnostyka kosmetyczna i jej wyniki.
Wyniki odpowiednio wykonanej diagnostyki kosmetycznej to określenie dokładnego rodzaju skóry klienta. A jakie one są:
Cera normalna – czyli odpowiednio sprężysta i bezproblemowa w kwestii kosmetyków,
Cera sucha – mająca skłonności do łuszczenia się, jeżeli wystawiona na słońce czy mróz. Jest też widocznie cienka.
Cera tłusta – o dużym poziomie wytwarzania sebum, często mającą skłonność do wyprysków.
Cera mieszana – czyli cera, która łączy cerę tłustą w strefie T z innym rodzajem na policzkach,
Cera wrażliwa – objawiająca się mocnymi reakcjami, takimi jak rumień na różnego rodzaju czynniki, począwszy od warunków atmosferycznych, kończąc na kosmetykach.