Najpiękniejsze wianki z kwiatów

Cuda-wianki, czyli jak zrobić piękny wianek?

Rustykalny styl wraca do nas z impetem od kilku lat. Coraz częściej znów sięgamy po dary natury, które dają niesamowite efekty wizualne, jak i do rękodzielnictwa, które zachwyca oryginalnością. Wianki na głowę są także coraz częstszym dopełnieniem różnego rodzaju kreacji, zwłaszcza w sezonie letnim i wiosennych. Kwiaciarnie zalewają fale zamówień komunijnych, ślubnych i na różnego rodzaju eventy. Jednak szczerze mówiąc, nie trzeba specjalnej okazji, aby do lekkiej wiosennej kreacji nosić wianek. Nie musimy od razu go zamawiać u florystki, wykorzystać możemy kwiaty łąkowe, rośliny w ogródkach, a nawet po prostu pójść do sklepu z akcesoriami kwiatowymi i zrobić samemu ze sztucznych produktów (choć mocno tracą wtedy urok). Jak upleść wianek? Poradniki na ten temat znajdziemy w olbrzymiej ilości w Internecie. Jednak poza techniką warto też zastanowić się, jakie kwiaty będą pasować.

Kwiatowe wianki dla dużych i małych księżniczek.

W sezonie komunijnym stylizujemy nasze małe księżniczki na… księżniczki. Wiele mam chce jednak delikatnego, dziewczęcego akcentu. Jeżeli nie w kwestii sukienki, to chociaż wianka na głowę. Tworząc taki, możemy zdecydować się, czy chcemy delikatny wianek komunijny, czy może wyjątkowo strojny. W przypadku tego pierwszego warto postawić na sporą ilość zielonych liści, na przykład bukszpanu i bluszczu drobnolistnego na spód i uzupełnić go skromnymi kwiatami, takimi jak stokrotki, konwalie, rumianek. Można pokusić się także o błękitny akcent niezapominajek. Stawiając na nieco więcej bogactwa, wybierzmy róże, storczyki czy begonie.

Wianek to także śliczne dopełnienie dorosłej kreacji, czy to na spacery i plażę, czy uroczystej na przykład na wesele w plenerze. Tutaj dowolność kwiatowa jest ogromna. Mogą one pasować kolorystycznie do reszty kreacji, a mogą być taką wariacją kwiatów, jaka przyjdzie nam do głowy. Wiosną śliczne są wianki z polnych kwiatów, a późnym latem przepięknie wyglądają wianki z kłosów zbóż z dodanymi makami i chabrami.

Wianki nie tylko na głowę.

Wianek to nie tylko kwiatowa ozdoba głowy. Coraz częściej wieszamy duże wianki na drzwiach jako element dekoracji. Charakteryzują się one dosyć dużą masywnością. Podstawy do wianków na drzwi można kupić za grosze w sklepach florystycznych. Są one wykonane ze słomy lub wikliny. Obręcz tą ozdabiamy, jak tylko chcemy. Oczywiście najładniej wyglądają sezonowe kwiaty, a nawet ciekawe trawy w okresie ich kwitnienia. To jak powinny natomiast wyglądać Halloweenowe wianki, czy bożonarodzeniowe chyba nikomu nie trzeba podpowiadać.